• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

Ev Sinemasında Kullanabileceğimiz Projeksiyon Perdesi Çeşitleri Nelerdir?

Ev Sinemasında Kullanabileceğimiz Projeksiyon Perdesi Çeşitleri Nelerdir?

Projeksiyon cihazları ilerleyen teknoloji sayesinde evlerimize kadar girdi. Ev sinema sistemlerinde ya da evde sinema izlemek isteyenlerin evinde çeşitli projeksiyon makinelerini kullanılıyor. Projeksiyon makineleri bilgisayardan görüntüyü karşı duvara aktarıyor ve duvardan tv izlemenizi ya da sinema izlemenizi sağlıyor. Bunun için evlere projeksiyon perdeleri alınıyor. Projeksiyon perdesi duvara yansıtılan görüntünün perdelere yansıtılmasını ve oradan da izlenmesini sağlıyor. Ev sinemasında farklı çeşitlerde projeksiyon perdeleri satılıyor. Bu perdelerin özellikleri ve kumaşları farklı oluyor. Ev sineması perdelerinde fixed frame projeksiyon perdesi sıklıkla tercih ediliyor. Bu perde sabit çerçeveye sahiptir. Perdede led aydınlatma özelliği vardır. Özel bir sinema akşamı için bu perdeler satın alınıyor.

Projeksiyon Perdelerinde Sabit Projeksiyon Perde Özelliği

Adından da anlaşılacağı gibi projeksiyon perdesi sabittir. Bu da perdenin sağa ya da sola kaymasını engeller. Televizyon görünümüne sahip olmasını ve sinema salonunu andırmasını sağlar. Sabit projeksiyon perdesi kullanarak evinizde sinema salonu oluşturabilirsiniz. Bu perdelerin ölçüleri de oldukça uygundur. Ayrıca kumaşları ışıkları geçirmez yapıya sahiptir. Işık geçirmeyen sistemi sayesinde ışık perdede kalır ve canlı görüntüler meydana çıkar. Projeksiyon perdesi seçerken bunlara dikkat etmek önemlidir. Ev sineması için bu perdelerden farklı başka perdeler de kullanabilirsiniz.

Gergili Projeksiyon Perde Özellikleri

Bu perdenin en önemli farkı sessiz çalışması ve duvara sabit olmasıdır. Ayrıca gümüş renkli olması da kumandayla çalışması kullanımda rahatlık sağlıyor. Gergili projeksiyon perdesi evde sinema salonu oluşturmada yardımcınız oluyor. Gergili perdeler sağlam çıtalara sahip oluyor. Kaliteli bir perde kullanmak isteyen sinema severler bu perdeyi kullanabilir. Projeksiyon perdesi etrafı siyah çerçeveden oluşmuştur. Görünüm olarak şık bir görüntüye sahip olması da tercih sebebidir.

29 Temmuz 2018 17 okunma
mehmetcan

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Projeksiyon Perdesi Tavsiyesi

Projek iyon Perde i Tav iye i Teknolojinin hızla ilerleme i okullara ve evlere projek iyon cihazlarını rahatlıkla almamızı ağlıyor Projek iyon cihazları bilgi ayardaki görüntünün...

Projeksiyon Perdesi Nasıl Kullanılır?

Projek iyon Perde i Nedir Özellikle unum yaparken kullanılan projek iyon cihazları, günümüzde film veya maç eyretmek için de yaygın olarak kullanılmaya başlandı Projek iyonun...