• TurkishEnglishGermany

BLOG YAZILARI

projeksiyonperdesinedir

Projeksiyon Perdesi Nedir?

Projeksiyon Perdesi Nedir?

Kullanım alanı oldukça yaygınlaşan projeksiyon cihazı ve projeksiyon perdesi daha önceleri sadece kurumsal yerlerde özellikle profesyonellik gerektiren çalışma ortamlarında, ofis toplantılarının vazgeçilmezi olarak kullanılmakta idi. Ancak günümüzde kurumsal kimliklerin istisnasız tamamının sahip olduğu bir cihaz haline gelmiş hatta sinema deneyimini eve taşımak ve geniş ekranda kaliteli görüntü seyredip sinema keyfini katlayarak yaşatmak amacı ile evlere girerek kurumsal kimlikten çıkıp kişisel olarak da kullanılmaya başlanmıştır.

Projeksiyon Perdesi Ne İşe Yarar?

Projeksiyon perdesi nedir ve ne işe yarar diye merak edenler için, projeksiyon cihazından çıkan ışınları tutup yansıtarak kaliteli bir görüntü elde etmemizi sağlamak amacı ile projeksiyon cihazına özel olarak üretilmiş bir tür maden ve kumaş karışımıdır.

Projeksiyon perdesi sayesinde, istenilen her türlü görüntü, geniş salonlarda kalabalık kitlelere aktarılabilir. Görüntü kalitesinde en küçük bir azalma olmadan yansıma sağlayan projeksiyon perdeleri, kullanım amacına uygunluğu bakımından bir kaç farklı şekilde tasarlanmıştır.

Motorlu Projeksiyon Perdesi Nedir? Storlu Projeksiyon Perdesi Nedir? Zincirli Projeksiyon Perdesi Nedir?

Üzerinde yer alan alıcısı sayesinde uzaktan kumanda ile kontrol edilebilen projeksiyon perdeleri, motorlu projeksiyon perdeleri ya da uzaktan kumandalı projeksiyon perdeleri olarak bilinir. Uzaktan kumanda ile enerji harcamadan ve perdenin yakınına gitmeye gerek kalmadan kumandadaki bir tuşa basarak istenilen zamanda uzaktan açıp kapatmak mümkündür.

Perde kumaş kalitesi ve uygun fiyatın buluştuğu bir seçenek olan stor projeksiyon perdesi, en yaygın olarak kullanılan projeksiyon perde çeşididir. Aynı zamanda zincirli projeksiyon perdesi olarak da bilinir.

Storlu projeksiyon perdelerinin motorlu ve uzaktan kumandalı olan modellere göre daha çok tercih edilmesinin sebebi, elektronik mekanizmalara kıyasla fiyatlarının daha uygun olmasıdır. Ancak motorlu sistem sayesinde kullanım rahatlığı maksimum seviyeye ulaşmış ve perde kalitesinden elde edilen performans da yükseltilmiştir.

mehmetcan

Bu yazarın açıklaması maalesef yok.

BENZER YAZILAR

Projeksiyon Perdesi Tavsiyesi

Projek iyon Perde i Tav iye i Teknolojinin hızla ilerleme i okullara ve evlere projek iyon cihazlarını rahatlıkla almamızı ağlıyor Projek iyon cihazları bilgi ayardaki görüntünün...