• TurkishEnglishGermany

Sahne Perdesi

Sahne Perdesi
Tiyatro ya da ev sineması izlemek pek çok kişinin rutinidir. Boş zamanlarını eğlenerek değerlendirmek isteyen kişiler kendilerine uygun tiyatro oyunlarını asla kaçırmazlar. Hatta izleme tutkusunu evlerine bile taşırlar. Son zamanlarda oldukça rövanşta olan ev sinemalarında da artık perde kullanılıyor. Bu sayede tam bir sinema keyfi doruklarda yaşanmış oluyor. Tabi bu tesisatı kurmak için muhakkak olmazsa olmazlar var. Bunlardan en önemlisi de sahne perdeleri. Üstelik bu perdeler yalnızca ev sinemaları için değil, konferans salonlarında ya da tiyatro salonlarında da kullanılıyor.

Donanımlı Sahneler İçin
Özellikle salonlarda verilen hizmetler için çok fazla kullanılan sahne perdeleri, o alanın ne denli donanımlı olduğunu da gösteriyor. Oldukça kullanışlı ve estetik bu perdelerin bazı durumlara karşı özel olarak üretimleri mevcut. Örneğin insan sayısının çok fazla olduğu salonlarda alev almaz sahne perdesi kullanılıyor. Böylelikle oyunca ateş ile ilgili bir sahne olsa dahi perdeyi kaldırmak gerekmiyor.

Pratik Sahne Perdeleri
Genellikle üniversitelerde, okullarda, hastanelerde ya da bağımsız tiyatro salonlarında bulunan perdele insan gücü kullanılarak çekilir. Ancak bu işlem profesyonel anlamda çok şık durmaz. Bu nedenle motorlu sahne perdesi kullanmak artık pek çok salonun tercihi. Hem daha pratik, hem de daha kullanışlı olan bu perdeler, donanımındaki motor sayesinde açılıp kapanabiliyor. Üstelik pek çok modelinde açılıp, kapanma hızını ayarlamak da mümkün.

Daha Klasik ve Daha Uygun
Genellikle devlet salonlarında manuel sahne perdesi kullanılmaya devam ediliyor. Kendine has bir havası olan bu perdeler insan gücü ile açılıp kapatılabiliyor. Dolayısıyla otomatik perdelere göre çok daha ekonomik fiyatlara sunuluyor. Sahne perdeleri genel olarak çok yüksek fiyatlara satılan ürünler değildir. Ancak yine de sahnenin boyutu, perdenin türü, perde yapımında kullanılan malzeme ve kumaş bu fiyatta değişkenlik yaratabiliyor.

Sahne Perdesi ihtiyaçlarınızda firmamızı arayıp keşif/randevu fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

13 Haziran 2018 491 okunma